Irina Minoiu
President IIBA Romania Chapter
Від макету бізнес-моделі до переможної презентації за 10 хвилин
Презентація - це п’яти- чи десятихвилинна можливість звернутись за підтримкою: згода організувати майстер-клас чи відвідати клієнта, перерозподілити ресурси проекту, найняти експерта з конкретного питання, сконцентруватись на гнучкому розвитку.
Мистецтво презентації - це дещо більше, ніж збір коштів для стартапу чи підписання важливого контракту.
Презентування - це частина роботи бізнес-аналітика, і вона має виконуватись якісно. До прикладу, коли бізнес-аналітик пропонує клієнту свій підхід до вирішення, він проводить презентацію. Вона підсумовує весь бізнес-план в цілому: ніби всесвіт помістився у цих кілька хвилин.
Від потреби/больової точки до ідеї, моделі цінності пропозиції, бізнес-макету, планування до переможної презентації: варто лише об’єднати інструменти професії бізнес-аналітика.

Архітектор програмного забезпечення, бізнес-аналітик, проджект-менеджер, волонтер, тренер, учасник марафонів з бігу.

Улюблене питання Ірини: “Як це має працювати?” Саме воно привело її з архітектури програмного забезпечення у бізнес-аналіз.

Працюючи у сфері корпоративних IT, вонн є власником продукту наближеним до команди та замовника, а також до найновіших технологій і підходів розвитку. Ірина постійно перебуває в пошуках чогось нового, у безперервному навчанні. Вона є волонтером Міжнародного інституту з бізнес-аналізу (IIBA) з 2012 року, а з 2016 очолює філію інституту в Румунії.

З метою розвинути спільноту бізнес-аналітиків в цій країні Ірина працює як:

  • Вчитель: долучився до створення навчальних матеріалів BABOk 2.0, BABOK 3.0, Agile BABOK extension, проводить групові навчання;
  • Спікер: ділиться своїм досвідом роботи у сфері бізнес-аналізу та уроками, які їй довелось пройти;
  • Ментор: надихає інших ділитись своїм досвідом в якості бізнес-аналітиків – організовує заходи та конференції IIBA.